هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان
 
Kerman Mountaineering & Sport Climbing 

 

کوه نوردی
دوچرخه کوهستان
دره نوردی
درای تولینگ ( یخ نوردی )
غارنوردی
Hide Main content block

           

اخبار مهم

دوره‌ مبانی محیط زیست کوهستان

برگزاری دوره‌ مبانی محیط زیست کوهستان؛

کارگروه آموزش هیئت استان کرمان در نظر دارد یک دوره‌ مبانی محیط زیست کوهستان را با شرایط ذیل برگزار نماید

ادامه مطلب...

دوره مقدماتی کوهپیمایی

به اطلاع همنوردان گرامی می رساند، کارگروه آموزش هیات کوه نوردی استان کرمان در نظر دارد چند دوره مقدماتی کوهپیمایی  ویژه بانوان و آقایان برگزار کند.

ادامه مطلب...

دوره آموزشی سال 1396 فصل بهار

کار گروه آموزش سال جدید و عید باستانی را به تمام همنوردان عزیز و جامع کوهنوردی استان تبریک می گوئید، و آرزو می‌کند که در سال آتی، سالی کم‌خطر و کم‌ حادثه در ورزش کوهنوردی با آموزش های متعدد داشته  باشیم. هرچند این امر به جزء همدلی و همکاری جامعه کوهنوردی به بار نخواهد نشست.

ادامه مطلب...

حضور دوتن از مدرسان سنگنوردی استان کرمان

حضور دوتن از مدرسان سنگنوردی استان کرمان ( عبدالرضا ابراهیمی و مهدی جاویدان ) درآزمون ورودی مدرسی نجات فنی فدراسیون کوهنوردی مورخ ۲۸و۲۹بهمن ماه  در لواسانات به کار خود پایان داند، آرزوی موفقیت برای نمایندگان استان کرمان داریم.

ادامه مطلب...

پایان مسابقات سنگنوردی منطقه ای جنوب شرق کشور

مسابقات سنگنوردی منطقه ای جنوب شرق کشور به مناسبت سی و هشتمین پیروزی انقلاب اسلامی ( یاد بود مرحوم حسام زارع) با قهرمانی کرمان به کار خود پایان دادند، که در بخش خانم ها و آقایان که به شرح زیر است به ترتیب توانستند بر سکوهای نخست تا سوم بایستند.

ادامه مطلب...

مسابقات سنگنوردی منطقه ای جنوب شرق

مسابقات سنگنوردی منطقه ای جنوب شرق کشور به مناسبت سی و هشتمین پیروزی انقلاب اسلامی ( یاد بود مرحوم حسام زارع)

ادامه مطلب...

مسابقات نونهالان و نوجوانان قهرمانی کشور جام فجر

مسابقات نونهالان و نوجوانان قهرمانی کشور جام فجر، در تاریخ ۱۵ بهمن ۹۵ با حضور ۱۴۰ شرکت کننده از استان های مختلف کشور در باشگاه سیپان تهران برگزارشد، و نمایندگان استان کرمان نیز حضور داشتند،

ادامه مطلب...

مسابقات منطقه ای جنوب شرق کشور

بدینوسیله به اطلاع می رساند هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان با همکاری شرکت هرم گستر ورزش جنوب شرق به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی و گرامیداشت یادبود مرحوم حسام زارع مسابقات منطقه ای جنوب شرق کشور را در گرایش سر طناب برگزار می نماید.

ادامه مطلب...

تسلیت فقدان «امجد سماواتی» یکی از پیشکسوتان کوه‌نوردی «اصفهان»

 

با کمال تأسف و تأثر باخبر شدیم؛ «امجد سماواتی» یکی از پیشکسوتان کوه‌نوردی و تولید کننده لوازم  و تجهیزات کوه‌نوردی «دنا»،  بدلیل عارضه قلبی، دعوت حق را لبیک گفتند.

ادامه مطلب...

حضور نمایندگان کرمانی در کمیته المپیک

 

حضور دو نماینده استان کرمان در آزمون تیم ملی صعود های ورزشی در کمیته ملی المپیک باعث نقطه مثبتی در این رشته می باشد و برای این دو آرزوی موفقعیت داریم.

ادامه مطلب...

برگزاری آیین تجلیل از قهرمانان آسیایی

 به گزارش روابط عمومی: خانم گنجی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در هیات کوهنوردی استان کرمان، مراسم تجلیل از برترین‌های ورزش در میادین آسیایی و کشوری وجام فجر 

ادامه مطلب...

دوره مبانی جستجوی برف (بهمن شناسی)

به اطلاع همنوردان گرامی می رساند، کارگروه آموزش هیات کوه نوردی استان کرمان در نظر دارد یک دوره مبانی جستجوی برف (بهمن شناسی) برگزار کند.

ادامه مطلب...
 
 
 
 
 
 
 

آمار بازدید کنندگان

مجموع بازدید کنندگان
25771
صفحات بازدید شده
642153
صفحات بازدید شده امروز
543
بازدید کنندگان امروز
121
بازدیدکنندگان دیروز
225
بازدید کنندگان هفته گذشته
888

لوگوی فدراسیون

تاریخچه

در سال 1326 ورزش کوه‌نوردی ایران دارای تشکیلات رسمی گردید و در سال 1327 فدراسیونهای کوهنوردی و اسکی درهم ادغام و به نام فدراسیون کوهنوردی و اسکی ایران فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1353 و به دنبال گسترش هر دو رشته كوهنوردي و اسكي دو فدراسيون به صورت مستقل در آمدند. فدراسیون كوهنوردي در سال ۱۳۸۶ و به دنبال استقلال فدراسیون سنگنوردی جهانی IFSC از فدراسیون جهانی کوهنوردی UIAA به «فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی» تغییر نام داد و از آن پس با این عنوان معرفی گردید .